image Dimal Basha: Pagat duhet të meritohen
[wp-story id="814678"]

Arsim

Dimal Basha: Pagat duhet të meritohen

news image

Deputeti i VV-së, Dimal Basha ka thënë se paga duhet të meritohen, duke dhënë sinjale se mësimdhënësit mund t’i marrin pagat e shtatorit, nëse zëvendësojnë orët e humbura gjatë grevës.

“𝐏𝐚𝐤 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐧𝐭𝐫𝐢𝐦 𝐣𝐮 𝐥𝐮𝐭𝐞𝐦!!!”, ka shkruar Basha.

“E vetmja fjali që pajtohem është “rroga duhet të meritohet,” e kjo ndodh kur zëvendësimi i orëve të humbura e zëvendësojnë pagën e humbur!”, ka shkruar Basha.

Basha ka qenë në qendër të vëmendjes së fundmi edhe për përplasjen me kryesindikalistin Rahman Jasharaj dhe fjalorin e tij të ashpër kundër sindikatave, në mbrojte të kryeminsitrit Albin Kurti.

Po ashtu Basha është përfolur për 1-shat e tij në shkollë të mesme.

/GazetaSinjali/