image Derbi i rivalëve të vjetër: Man United - Arsenal përmbyll javën në Premierligë/ Këto janë formacionet zyrtare - Sinjali

Derbi i rivalëve të vjetër: Man United – Arsenal përmbyll javën në Premierligë/ Këto janë formacionet zyrtare

news image

Manchester United përballet me Arsenalin në ndeshjen përmbyllëse të xhiros së 14-të në Premierligë, raporton Sinjali Sport.

Derbi i kësaj mesjave luhet nga ora 21:15 në ‘Teatrin e Ëndrrave’.

Rivalët e vjetër takohen për herë të parë këtë sezon dhe fitorja është ajo që kërkojnë të dyja.

Topçinjtë qëndrojnë më mirë në klasifikim, ku kanë 23 pikë në pozitën e pestë, përderisa Djajtë e kuq kanë 18 pikë në vendin e dhjetë.

Formacionet zyrtare janë publikuar:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin