image Deputetja Matoshi për festën e 28 Nëntorit bën thirrje ta duam njëri-tjetrin e të ndalim urrejtjen - Sinjali

Deputetja Matoshi për festën e 28 Nëntorit bën thirrje ta duam njëri-tjetrin e të ndalim urrejtjen

news image

Deputetja e Kuvendit, Adriana Matoshi, për nder të 28 Nëntorit ka ndarë disa fotografi me veshje kombëtare, duke bërë thirrje për dashuri ndaj njëri-tjetrit, si dhe për ndalje të urrejtjes, rrahjeve e vrasjeve.

“28 nentor te Vitit 1443 Gjergj Kastrioti-Skenderbeu ngriti flamurin ne kalane e Krujes

28 nentor 1912 Ismail Qemajli ngriti flamurin ne Vlore

28 nentor te Vitit 1955 lindi Adem Jashari

28 nentor te Vitit 1997 u krijua Ushtria Çlirimtare e Kosoves

28 nentor 1999 menjeher pas luftes nje djale me emrin Flamur ne Gjilan vret nje person dhe plagose dhjetra te tjere…”, ka shkruar aktorja në një postim në Facebook.

“Dujeni njani tjetrin, ndaleni urrejtjen, rrahjet, therrjet, vrasjet. Vetem bashke jemi te forte”, shtoi ajo.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin