COVID-19

Të infektuar

145

Të sheruar

23

Të vdekur

3

Ekonomi/ Deputeti i AAK-së akuzon Qeverinë Kurti se po i bllokon 600 mijë qytetarë

news image

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shkumbin Demaliaj, ka hedhur akuza ndaj Qeverisë Kurti dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës lidhur me autostradën e Regjionit të Dukagjinit.

Demaliaj ka thënë se Qeveria Kurti po dëshiron t’i bllokojë mbi 600 mijë qytetarë të këtij regjioni. Sipas tij e gjithë kjo po bëhet duke dashur të promovohet moszhvillimin e asaj zone.

Postimi i plotë i deputetit të AAK-së:

Qeveria e re e Albinit, së bashku me LDK- në e Isa Mustafës, duan që Regjionin e Rrafshit të Dukagjinit ta konsiderojnë…

Gepostet von Shkumbin Demaliaj am Freitag, 7. Februar 2020

Shpërndaje artikullin