COVID-19

Të infektuar

1194

Të shëruar

884

Të vdekur

31

Receta gatimi/ Çka duhet të ketë në sofrën e Bajramit?

news image

Festa e Bajramit njihet si festë e bashkimit të familjes. Këtë herë do të festohet ndryshe në gjithë botën, për shkak të pandemisë nuk do të lejohen mbledhi të mëdha familjare.

Megjithatë, një drekë e shijshme dhe një festë e vogël mes anëtarëve të ngushtë të familjes mund të bëhet.

Sipas traditës, për drekë Bajrami përgatiten disa ushqime, Sinjali liston disa nga më të kërkuarat.

1. Musaka
Ushqim i preferuar i shumicës prej nesh, përgatitet me mish të bluar. Musaka mund të gatuhet në mënyra të ndryshme, mirëpo më e njohura është ajo me patate.

2. Sarma
Super drekë  e shijshme, gatuhet nga lakra e freskët apo lakra turshi, mishi i bluar dhe orizi.

3. Pite
Nuk mund të quhet Bajram nëse në sofër nuk ka pite të çfarëdo lloji.

4. Qebap haxhiu
Qebapët janë përzierje e mishit të viçit me perime. Kjo bëhet e mirë atëherë kur personi që e ka përgatitur tashmë ka përvojë në të, sepse mbështjellja kërkon durim dhe mjeshtri.

5. Bakllava
Është ëmbëlsira më e njohur e gatuar në shtëpi, përgatitet me arra, lajthi, badem apo gjëra të tjera të preferuara.

6. Tullumbat
Janë super ëmbëlsirë që bëhen nga vezët, uji, vaji, sheqeri dhe mielli. .Gazeta Sinjali


Shpërndaje artikullin