image Chelsea e bën ‘agjent’ të transferimeve Rudigerin

Futboll

Chelsea e bën ‘agjent’ të transferimeve Rudigerin

news image

Mbrojtësi i Chelseas, Antonio Rudiger ka marrë një detyrë të re nga skuadra e tij.

Klubi londinez i ka dhënë detyrë Rudigerit që ta bind sulmuesin e Leipzig, Timo Werner të transferohet në Chelsea, transmeton Gazeta Sinjali.

Liverpool tashmë është tërhequr nga gara për Ëerneri dhe i ka hapur rrugë Chelseas që ta transferoj  atë.

Leipzig është e gatshme të heq dorë nga Ëerner nëse vjen një ofertë prej 60 milionë euro./Gazeta Sinjali/