image Chelsea barazon me Brightonin, rrëmben pozitën e dytë, por ka larg Cityn që kryeson - Sinjali

Chelsea barazon me Brightonin, rrëmben pozitën e dytë, por ka larg Cityn që kryeson

news image

Chelsea barazoi, mirëpo rrëmbeu pozitën e dytë në sfidën ndaj Brightonit, shkruan Sinjali Sport.

Blutë barazuan në “Stamford Bridge” me skuadrën e Hove & Albion në kuadër të xhiros së 20-të, me rezultat 1-1.

Lukaku dhe Welbeck ishin realizatorët e këtij ballafaqimi.

Chelsea me këtë barazim ka 42 pikë pas 19 javëve në vendin e dytë, një më shumë se Liverpooli, ndërsa Man City kryeson me 49 pikë.

Brightoni në anën tjetër ka 24 pikë në pozitën e 10-të. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: