image Çdo gjë gati për ndeshjen Prishtina - Drita, formacionet startuese - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

72500

Të shëruar

61685

Të vdekur

1.640

Çdo gjë gati për ndeshjen Prishtina – Drita, formacionet startuese

news image

Gjithçka është gati për ndeshjen e Superkupës së Kosovës në futboll mes Prishtinës dhe Dritës, e cila nis nga ora 12:00 me kohën tonë lokale.

Sfida luhet në Antalya të Turqisë, atje ku të dy skuadrat po i kryejnë parapërgatitjet për stinorin pranveror në Superligë.

Prishtina ka siguruar pjesëmarrjen në Superkupë pasi fitoi Kupën e Kosovës, kurse Drita pasi u shpall kampion i sezonit 2019/20.

Të dy trajnerët tashmë kanë publikuar 11-shet startuese për këtë përballje:

May be an image of text that says 'PERBERJA- XI SUPERKUPA E KOSOVES FCPRISHTINA K.F. DRITA GJILAN 35 HAXHO 2 B KRASNIQI 5 DELLOVA 34 BEKTESHI 18 MICI 7 BOSHNJAKU � 88 LILAJ 20 ZYBA 10 E KRASNIQI 23 ABAZI 9 KRYEZIU 1922 1947 E S”TUNE 23 JANAR. 12.00 MARDAN STADIUM f/FCPrishtina Zëvendësues: 12 Nika, 22 Muça, 4 Bardhoku, 8 Pefqeli, 77 Gavazaj, 27 Prapashtica, 17 Shillova. Kryetrajner: Zekirija Ramadani'
May be an image of text that says 'DFC Superkupa DRITA PPRISHTINA AXI 24 Rexha 17 Ajzeraj 27 10 Fazliu Xh.Shabani 7 20 Namani Vucaj BANKA REZERVE: 99. Ramadani, Brdarovski, 23. Islami, Ahmeti, 25. Shabani, 22. Haxhimusa, Alidema Coach:ArdianNuhiu PRESENTED BY PUZZLE MEDIA 5 Limani 18 3 4 Blakqori Arago Gërbeshi 94 Rexhepi WWV DRI'

/Sporti në Sinjali/


Shpërndaje artikullin