image Burri vritet nga rrufeja teksa po pozonte me të fejuarën

Botë

Burri vritet nga rrufeja teksa po pozonte me të fejuarën

news image

Një burrë në Kinë ka vdekur pasi është goditur nga rrufeja teksa ishte duke pozuar me të fejuarën e tij gjatë fejesës së tyre në një pikë të njohur turistike.

Incidenti i tmerrshëm ndodhi të mërkurën më 24 gusht në malin e dëborës së Jade Dragon të Kinës në provincën Yunnan.

Burri, i cili u emërua si Ruan nga mediat kineze, vdiq menjëherë pasi u godit rrufeja, ndërsa fotografët po fotografonin atë dhe partneren e tij në Spruce Meadow.

Përpara se rrufeja të godiste, autoritetet kineze lëshuan një paralajmërim të motit, i treti më i madhi në sistemin e motit të vendit.

Çifti vendosi të vazhdonte me fotosesionin e planifikuar pavarësisht paralajmërimit.

Shërbimet e urgjencës shkuan në vendngjarje dhe u fotografuan duke mbajtur burrin në shi të rrëmbyeshëm.

/GazetaSinjali/