image Bugajski: NATO t’i lirojë rrugët nga huliganët, agjentët e Beogradit e përfaqësuesit rusë

Politikë

Bugajski: NATO t’i lirojë rrugët nga huliganët, agjentët e Beogradit e përfaqësuesit rusë

news image

Barrikadimi i disa rrugëve në komunat veriore që të shpiejnë në Serbi ka shënuar edhe ditën e tetë.

Nga ana tjetër institucionet e sigurisë vendëse e ndërkombëtare nuk kanë bërë asgjë për krjimin e lirisë së lëvizjes nga Mitrovica drejt pikë kalimeve kufitare Jarinje e Bërnjak për në Serbi.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe njohësi i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Janusz Bugajski.

Ai nëpërmjet një postimi në Twitter ka shkruar se është koha që NATO të angazhohet dhe të pastrojë rrugët nga huliganët, agjentët e Beogradit dhe përfaqësuesit rusë.

“Kosova është në vijën e parë të frontit mes Evropës dhe Rusisë”,ka shkruar Bugajski.

/GazetaSinjali/