image "Bomba" nga Anglia: Chelsea po e konsideron transferimin e Ronaldos - Sinjali

“Bomba” nga Anglia: Chelsea po e konsideron transferimin e Ronaldos

news image

Chelsea po konsideron një lëvizje për Cristiano Ronaldon, pasi sulmuesi informoi Manchester United se dëshiron të largohet nga klubi këtë verë nëse arrin një ofertë e përshtatshme, ka kuptuar The Athletic.

United aktualisht këmbëngulin se Ronaldo nuk është në shitje dhe kanë përsëritur se ai është nën kontratë deri në vitin 2023.

Por 37-vjeçari e ka bërë të qartë dëshirën e tij për t’u larguar dhe nuk u kthye në stërvitjet parasezonale të hënën siç ishte planifikuar, duke përmendur arsyet familjare.

Athletic zbuloi muajin e kaluar se bashkëpronari i ri i Chelseat, Todd Boehly mbajti një takim të fundit me agjentin e Ronaldos, Jorge Mendes, ku një kalim në Chelsea ishte ndër temat që ata diskutuan.

Besohet se bisedat mes dyshes kanë vazhduar që atëherë, me Boehly dhe kolegun e tij Behdad Eghbali që mendohet se janë të intriguar nga sjellja e një figure të tillë ikonike.

Do të ketë shumë faktorë që Chelsea duhet të marrë parasysh nëse ideja bëhet një mundësi e vërtetë dhe megjithëse financat nuk janë një pengesë e mundshme, dëshirat e shefit Thomas Tuchel do të ishin kyçe.

Trajneri është një admirues afatgjatë i Ronaldos, por çdo vendim nëse do ta nënshkruajë atë do të kërkonte aprovimin e Tuchel dhe dialogun midis trajnerit gjerman dhe ndërkombëtarit portugez se si ai mund të përshtatet në sistemin dhe stilin e Chelseat.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: