image Bie breshër i madh në Rahovec - FOTO

Sociale

Bie breshër i madh në Rahovec – FOTO

news image

Ndonëse pati temperatura të larta sot, meteorologët parashikuan se mund të ketë reshje shiu, raporton Gazeta Sinjali.

Pasditja në qytetin e Rahovecit u shoqërua me reshje shiu dhe breshëri.

Mediat nga atje kanë postuar fotografi të breshërit, kokrrat e të cilit janë konsiderueshëm të mëdha, ndërsa nuk dihet nëse reshjet e njëjta kanë shkaktuar dëme në kulturat bujqësore.

Mbetet të shihet nëse reshjet do të intensifikohen, teksa bëhet apel të shtohet kujdesi gjatë qarkullimit.

/GazetaSinjali/