image Azerbajxhani ndihmon popullin ukrainas me ilaçe dhe pajisje mjekësore
[wp-story id="814678"]

Botë

Azerbajxhani ndihmon popullin ukrainas me ilaçe dhe pajisje mjekësore

news image

Azerbajxhani ka dërguar ndihmë mjekësore në Ukrainë, e për këtë ndihmë presidenti ukrainas Zelensky e ka falënderuar presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev.

Gjithashtu presidenti Zelinsky ka falënderuar Aliyevin për përpjekjet e tij për të arritur një armëpushim, duke e çuar konfrontimin në rrafshin politik.

Derisa vende nga e gjithë bota po solidarizohen me Ukrainën, pas momenteve të vështira që ata po i kalojnë si pasojë e agresionit rus.

/GazetaSinjali/