image Azem Syla intervistohet në Hagë për më shumë se 7 orë
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Gjykata Speciale/ Azem Syla intervistohet në Hagë për më shumë se 7 orë

news image

Ka filluar sot intervistimi ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Sylës nga Prokuroria e Dhomave të Specializuara në Hagë.

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar avokati i Azem Sylës, Besnik Berisha.

Intervistimi ka filluar sot në orën 10:00 dhe ka mbaruar në orën 17:20. Ai do të merret në pyetje edhe nesër dhe sipas nevojës edhe në ditët në vijim.

Azem Syla udhëtoi dje për në Hagë , teksa u ftua për intervistim në tetor të vitit të kaluar. /Gazeta Sinjali/