image Asnjë testim për COVID-19 në Suharekë - Sinjali

Shëndetësi/ Asnjë testim për COVID-19 në Suharekë

news image

Sot, në Komunën e Suharekës nuk është marrë asnjë mostër për testim për koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Kështu bëri të ditur për Gazetën Sinjali zëdhënësi i kësaj komune, Brahim Thaçi.

“Asnjë rast nuk e kemi për testim në Komunën e Suharekës”, njoftoi Thaçi.

Derisa kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj, tha se Komuna e Suharekës e ka mbyllur zyrtarisht pandeminë dhe së më nuk ka asnjë rast akiv apo të dyshuar për koronavirus.

Kujtojmë që nga fillimi i pandemisë në Suharekë janë konfirmuar gjithsje 37 raste, prej të cilëve një ka ndërruar jetë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin