image Arsyeja pse këtë muaj keni më shumë energji, në veçanti ju që jeni Binjak në horoskop - Sinjali

Arsyeja pse këtë muaj keni më shumë energji, në veçanti ju që jeni Binjak në horoskop

news image

Sapo kaluam sezonin e ngadaltë, por produktiv të Demit dhe tani kemi nevojë për më shumë energji. Epo, jemi me fat, sepse sezoni Binjakëve na sjell një qëndrim më optimist dhe një ndjenjë më të fortë kurioziteti, transmeton Gazeta Sinjali.

Shenjat e ajrit – Binjakët, Peshorja dhe Ujori po lulëzojnë për muajin e ardhshëm, ndërsa Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit po kalojnë një kohë shumë të ngarkuar.

Binjakët drejtohen nga Mërkuri, planeti i komunikimit, kështu që kjo është një kohë shumë sociale .

Tani për tani, jeni të etur të lidheni me botën përreth jush. Kontaktet e reja po vijnë në rrugën tuaj (kontrolloni DM!) dhe do të jeni në gjendje të njihni miqtë dhe familjen tuaj në një nivel më intelektual. Binjakët janë një nga shenjat më fleksible, prandaj do të jenë të hapur për përvoja të reja.

Jeta po bëhet shumë më e shpejtë, por gjatë rrugës ka disa përplasje shpejtësie. Ne të gjithë e dimë që Binjakët kanë një përfaqësim të keq, duke qenë sipërfaqësorë ose të shpërqëndruar dhe gjatë sezonit të Binjakëve, keni aq shumë ide që shfaqen në trurin tuaj saqë vëmendja juaj nuk është në formën e duhur.

Nëse jeni duke folur me një njeri që sapo e keni njohur, ose duke zbuluar një hobi të ri,  mund të harroni gjithkënd/çfarëdo që ishit duke provuar.

Gjithashtu – dhe më e rëndësishmja – Mercury Retrograde fillon më 29 maj dhe do të zgjasë për pjesën e mbetur të sezonit të Binjakëve. Në thelb, ky retrograd sjell projekte të vjetra, punë dhe marrëdhënie që nuk janë trajtuar kurrë plotësisht!

Venusi, planeti i dashurisë, është tek Binjakët, duke e bërë këtë një kohë vërtet emocionuese plot lidhje dhe përvoja të reja (shkelje syri, shkelje syri).

Sezoni i Binjakëve përfundon më 20 qershor, kur fillon sezoni i Gaforres. Shijojeni!

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin