image Arnold: Arsyeja pse s'po fitojmë është se kemi harruar gjërat bazike - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Arnold: Arsyeja pse s’po fitojmë është se kemi harruar gjërat bazike

news image

Trent Alexander-Arnold pranon që Liverpool ka marrë liri të tepruar dhe ka rënë në grackën e pritjes për të fituar ndeshje, tani kur mbrojtja e titullit duket e pamundur, transmeton Sinjali Sport.

Kampionët e Jurgen Klopp tani nuk kanë fituar një ndeshje kampionati që kur mposhtën West Ham në fund të muajit të kaluar dhe pësuan një humbje ndaj rivalëve të tyre Everton, për herë të parë në 22 vjet në fundjavë.

Klopp tashmë ka pranuar se nuk ka gjasa për ta mbrojtur titullin dhe Alexander-Arnold pranoi se Liverpool ka qenë fajtor për besimin e tepruar në ndeshjet e këtij sezoni.

“Kurthi në të cilin kemi rënë ndoshta në këtë sezon është se ne pothuajse kemi pritur të fitojmë ndeshje në disa raste sepse e dimë se kemi cilësinë për ta gjetur atë gol nga diku,” i tha ai programit zyrtar të klubit për ditën e ndeshjes.

“Kjo ndodhi natyrshëm sezonin e kaluar dhe atë para iij. Por, ajo nuk ndodhi thjesht sepse ne ishim me fat – ndodhi sepse ne ende po punonim shumë, ne po bënim gjërat themelore deri në minutën e fundit dhe kjo funksionoi vërtet në favorin tonë”.

“Fakti që ende po bënim ato gjëra do të thoshte se ne ende do të krijonim mundësitë e duhura dhe nuk do të detyronim pasime, por gjithsesi do të qëndronim në rrugën tonë dhe do të krijonim diçka nga e cila do të shënonim”.

Arnold ka pranuar edhe se nuk është në formën e tij më të mirë. /Sporti në Sinjali/


Shpërndaje artikullin