image Argjentina publikon listën e të ftuarve për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, mungon ylli i skuadrës

Futboll

Argjentina publikon listën e të ftuarve për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, mungon ylli i skuadrës

news image

Kombëtarja e Argjentinës ka publikuar listën e lojtarëve me të cilët do t’i luajë ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror “Katar 2022”, transmeton Sinjali Sport.

Selektori Lionel Scaloni ka lënë jashtë Paulo Dybalan për këto eliminatore.

Përfaqësuesja nga Amerika Latine do të përballet me Kilin dhe Kolumbinë në këto përballjet e vlefshme për kualifikimet për në Kupën e Botës.

Lista e futbollistëve të ftuar është kjo:

/Gazeta Sinjali Sporti/