image Argjentina merr lajm të mirë, Messi i gatshëm për klasiken ndaj Brazilit

Futboll

Argjentina merr lajm të mirë, Messi i gatshëm për klasiken ndaj Brazilit

news image

Argjentina ka marrë një lajm të mirë para sfidës ndaj Brazilit.

Pasi ka luajtur 14 minuta në duelin me Uruguain, Lionel Messi do të luajë kundër Brazilit, në Superklasico për kualifikimin në Botërorin 2022. Konfirmimi erdhi nga Lionel Scaloni.

“Isha mirë fizikisht dhe kundër Uruguait vendosëm që gjëja më e mirë ishte të luaja për disa minuta për të parë nëse kisha një ndjenjë të mirë. Nesër (e martë) konfirmohet se ai do të luajë. Le të shpresojmë se do të jetë mirë. Ai u stërvit normalisht në tre ditët e fundit, por ende duhet të shohim nëse do ta përfshijmë në thirrjen përfundimtare“.

“Do të jetë një lojë me vështirësi të mëdha, sepse Brazili është lideri aktual i kualifikueseve dhe tashmë është kualifikuar në Botëror. Por kjo është ndryshe nga një finale [dy skuadrat luajtën në finalen e Copa America, të fituar nga Argjentina], e cila ka shije të tjera. Ky Brazil është një ekip më i mirë në krahasim me kohët e fundit, ata janë shumë klinikë në finale. Duhet të jemi të kujdesshëm pas, por edhe të kemi aftësinë për t’i shkaktuar dëm kundërshtarit”.  /Gazeta Sinjali Sporti/