image Arben Gashi tregon se a do të dërgojë LDK një emër të ri në vend të Agim Veliut - Sinjali

Deklarata/ Arben Gashi tregon se a do të dërgojë LDK një emër të ri në vend të Agim Veliut

news image

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka folur rreth shkarkimit të ministrit të Punëve të Brenshme, Agim Veliu nga kryeministrti, Albin Kurti.

I pyetur se a do të dërgojë LDK një emër për ministrin e ri të MPB-së, Gashi tha se nuk ka kohë për veprime të tilla.

“Nuk besoj që do të ketë kohë për veprime të tilla, janë dy zëvendësministra aty”, ka deklaruar Abrashi në një konferencë për media.

Agim Veliu u shkarkua dje nga kryeministri Kurti, ku ky i fundit tha se e kishte njoftuar Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, për vendimin që ka marrë dhe po ashtu ka kërkuar prej tij që sa më shpejtë të ia dërgojë emrin e ministrit të ri.

Deri në zgjedhjen e ministrit të ri, të gjitha vendimet brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike do të merren nga zv. Ministri aktual, z. Xhelal Sveçla./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: