image Anulohet miqësorja Manchester United - Stoke City, trajneri rezulton me koronavirus - Sinjali

Anulohet miqësorja Manchester United – Stoke City, trajneri rezulton me koronavirus

news image

Ndeshja miqësore ndërmjet Manchester United dhe Stoke City që ishte paraparë të zhvillohet para fillimit te Premier Ligës, është anuluar në pak minuta para takimit.

Arsyeja e anulimit të ndeshjes është se trajneri i Stoke Cityt, Michael O’Neill ka dalë pozitiv me COVID-19, transmeton Gazeta Sinjali.

“Djajtë e kuq” janë duke u pregaditur për rikthimin e Premier Ligës dhe kjo ndeshje është parë si test për futbollistët.

Premier Liga rifillon më 17 qershor pas ndërprerjes përshkak të pandemisë COVID-19. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin