COVID-19

Të infektuar

10988

Të shëruar

6616

Të vdekur

373

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman e urojnë Kurban Bajramin në gjuhën shqipe dhe atë turke

news image

Aktorja, prezantuesja dhe modelja shqiptare, Almeda Abazi, prej shumë vitesh jeton dhe vepron në Turqi.

Bukuroshja shqiptare e cila është e martuar me aktorin e njohur turk Tolgahan Sayisman, vazhdojnë të jenë shumë të afërt edhe me shtetin shqiptar.

Ditën e sotme (e premte), çifti kanë uruar festën e Kurban Bajramit në gjuhën shqipe dhe turke.

 “Gëzuar Bajramin”, ka qenë mbishkrimi i Tolgahan dhe një mesazh të tillë në gjuhën turke, ndërsa Almeda po ashtu ka bërë një postim të njëjtë.

Almeda dhe Tolga përndryshe janë martuar në vitin 2017 dhe vitin e kaluar u bënë prindër për herë të parë të një djali, të cilin e kanë quajtur Efehan. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: