image "Alba Festival” sërish thyen rekorde, në Cyrih do mbahen tri net të mëdha festive

Muzikë

“Alba Festival” sërish thyen rekorde, në Cyrih do mbahen tri net të mëdha festive

news image

21, 22 dhe 23 qershori shënon datat kur do të mbahet në Cyrih  festivali open-air shqiptar për Zvicër dhe më gjerë “Alba Festival”.

“Alba Festival” është festivali më i madh i llojit të tillë në diasporë. Në të pritet të performojnë 20 yje të muzikës shqiptare.

Interesimi për të marrë pjesë duket të jetë jashtëzakonisht i lartë, ku ka thyer rekorde nga kërkesat e shumta të fansave.

/GazetaSinjali/