image Aksidenti në Prizren ku u përfshi vetura e mërgimtarit/ Një person dërgohet në Emergjencë - Sinjali

Aksidenti në Prizren ku u përfshi vetura e mërgimtarit/ Një person dërgohet në Emergjencë

news image

Gazeta Sinjali raportoi për një aksident trafiku që ka ndodhur para pak minutash në Prizren, ku është përfshirë një veturë me targa zvicerane.

Policia e Kosovës e ka konfimuar rastin dhe kanë dhënë detaje, shkruan Sinjali.

Sipas Policisë, një person ëshë dërguar në Emergjencë për shkak të lëndimeve të marra.

“Aksidenti ka ndodhur ndërmjet dy automjeteve, ku si pasoje përveç dëmeve materiale ka edhe një person te lënduar. I lënduari është dërguar në emergjencë për trajtim mjekësor. Ende nuk dihet shkalla e lëndimeve. Në vendin e ngjarjes kane dale njësia e trafikut rajonal në Prizren e cila po merret me hetimin dhe shkaqet e aksidentit.”

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin