image Aksident në Pejë: Shtatë të lënduar, pamje nga vendi i ngjarjes - Sinjali

Aksident në Pejë: Shtatë të lënduar, pamje nga vendi i ngjarjes

news image

Sot rreth orës 17:37 ka ndodhur një aksident në afërsi të fshatit Kliqinë në Jabllanicë të Leshanit të komunës së Pejës, raporton Gazeta Sinjali.

Rastin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi i cili tha se në aksident janë përfshirë dy vetura dhe kanë pësuar lëndime shtatë persona.

Sinjali mëson se personat e lënduar janë dërguar me autoambulancë dhe vetura private në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë për trajtim mjekësor.

Gazeta Sinjali ka siguruar edhe pamje nga vendi i ngjarjes teksa shihet se përveç autoambulancës aty kanë arritur edhe zjarrfikësit.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin