image Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, një i vdekur dhe tre të lënduar - Sinjali

Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, një i vdekur dhe tre të lënduar

news image

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orës 21:30 në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku një person ka humbur jetën, shkruan Gazeta Sinjali.

Kurse, të lënduar nga ky aksident kanë mbetur tre persona, të cilët janë dërguar për tretman mjekësor.

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi, i cili ka thënë se në aksident kanë qenë të përfshira tri vetura.

Në ora 21:32, policia është njoftuar për një aksident trafiku në autostradë, konkretisht në daljen e Suharekës. Njësitet policore kanë dalë në vend-ngjarje, bëhet fjalë për një aksident ku janë përfshirë tri vetura. Si pasojë e aksidentit një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë kanë pësuar lëndime dhe janë dërguar për tretman mjekësor. Njësitet policore të trafikut kanë bërë shikimin dhe matjet në vendin ku ka ndodhur aksidenti”, ka thënë ai për Sinjalin.

/Gazeta Sinjali/Shpërndaje artikullin