image Ahmeti në rolin e analistit, i quan të dobëta fjalimet opozitare, i pëlqen fjalimi i Bedri Hamzës

Kosovë

Reagimi/ Ahmeti në rolin e analistit, i quan të dobëta fjalimet opozitare, i pëlqen fjalimi i Bedri Hamzës

news image

Kryetarit të Prishtinës dhe ish-kryetarit të PSD-së, Shpend Ahmetit nuk i kanë pëlqyer fjalimet opozitare gjatë seancës së sotme plenare.

Ahmeti i ka quajtur të dobëta fjalimet, ndërsa ka veçuar fjalimin e shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamzës, shkruan Gazeta Sinjali.

“Fjalime të dobëta opozitare përvec atyre ku u vë në pikëpyetje mundësia buxhetore e programit qeverisës. Tjerat po duken inate dhe siklet. Ka nevojë për opozitë përmbajtësore”, ka shkruar Ahmeti.

https://www.facebook.com/shpend.ahmeti/posts/10159383036687166

Hamza tha se 3 miliardë euro, sa përmban buxheti i Kosovës nuk mjaftojnë për ta implementuar programin qeverisës të cilin e paraqiti kryeministri në ardhje Albin Kurti. /Gazeta Sinjali/