image Adriana Matoshi feston datëlindjen e 40-të, mosha për të po del të jetë vetëm numër - Sinjali

Showbiz/ Adriana Matoshi feston datëlindjen e 40-të, mosha për të po del të jetë vetëm numër

news image

Aktorja e famshme shqiptare, Adriana Matoshi feston sot datëlindjen e 40-të.

Matoshi është e njohur për publikunpër role të shumta në projekte të ndryshme kinematografike.

Aktorja shqiptare me rastin e datëlindjes, ka pranuar urime të shumta nga kolegët, miqtë dhe fansat e saj, shkruan Gazeta Sinjali.

Në këtë ditë të veçantë për të, aktorja ka publikuar në rrjetin social Instagram, një fotografi në të cilën duket tërheqëse dhe e veshur në të zeza.

Krahas fotos, aktorja ka vendosur ta përçoj një mesazh për të gjitha vazjat që e ndjekin.

“Lëri të t’gjykojnë, e dashur”, ka shkruar ajo në Instagram./Gazeta Sinjali/

View this post on Instagram

Lëri të t’gjykojnë, e dashur. Lëri t’keqkuptojnë. Lëri t’ikin. Lëri të zgjedhin. Lëri të flasin për ty. Të belbëzojnë për atë që nuk je. Të çmenden për atë që je. Lëri të ecin përballë teje e të mos e kthejnë kokën. Lëri të t’shohin e të mos prekin bukurinë tënde. Lëri të t’kenë zili. Të të duan. Të admirojnë. Pastaj të t’lëshojnë poshtë. Të shkojnë sërish. Lëri përballë teje. Shko. Godit. Shtyj me bërryla. Lagu nën shi. Lëre erën të t’peshkojë ëndrrat. Puth. Dashuro. Fal. Rindërtohu. Ti je e fortë. Nuk të mposht asgjë ty. Mos ndrysho. Njerëzit e gabuar do të t’ndëshkojnë për atë që je. Të duhurit do të dashurojnë. Askush s'mund të jetë ti. Magjia jote nuk mund t'i mahnisë të gjithë. Disa do ta xhelozojnë. Andaj, ec drejt me perfekten dhe joperfekten tënde. Bëhu vetvetja. Rritu. Zgjidh ata që bëjnë gjithçka për ty. Zgjidh ata që e kërkojnë me ngulm praninë tënde, dhe jo ata që në mungesën tënde gjejnë justifikime. Zgjidh njerëzit që s'kanë frikë nga mrekullia jote. Zgjidh njerëzit që nuk thonë se të duan, por që e tregojnë atë në sy të botës. Pa asnjë frikë. Askush nuk do mund të jetë paqja e shpirtit tënd, nëse ti s'mund të gjesh vetveten në paqe me atë që ti je. Ndaj bëj një lëng portokalli. Fshiji sytë. Qëndro rebele. Rritu….dashurohu sërish…me vehten. Me çmendurinë e një sekondi… Me vallëzimet e tua nën shi. Me vështrimin tënd nevrik, atëherë kur bota nuk të pret. Photography by amazing @shenollzehri Makeup by lovely @beatrashehu 40ty dirty

A post shared by Adriana Matoshi (@adrianamatoshi) on


Shpërndaje artikullin