COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Abazi para se të votohet Qeveria Hoti: Është akt patriotik të mos votohet qeveria e Thaçit dhe Listës Serbe

news image

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi ka thënë se është akt patriotik të mos votohet Qeveria e Thaçit dhe Listës serbe.

Me këtë Abazi iu referua Qeverisë Hoti, shkruan Gazeta Sinjali.

“Është akt patriotik të mos votohet qeveria e Thaçit dhe Listës Serbe”, shkruan Abazi në Facebook.

Ndryshe, ka nisur të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritet të votohet formimi i Qeverisë Hoti./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin