image AAK e mposhtë LVV-në në Rahovec edhe me votat e diasporës
[wp-story id="814678"]

AAK e mposhtë LVV-në në Rahovec edhe me votat e diasporës

news image

Sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar votat që kanë ardhur nga diaspora për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Kandidati për kryetar të Rahovecit nga radhët e AAK-së, Smajl Latifi ka arritur të marrë 91 vota nga diaspora.

Pas tij, më së shumti ka marrë kandidati i LVV-së, Visar Korenica, gjithsej 76 vota.

/GazetaSinjali/