image A po largohet nga muzika, flet 2po2 - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

A po largohet nga muzika, flet 2po2

news image

Besnik Canolli apo siç njihet me emrin artistik “2po2”, është njëri nga reperët më të suksesshëm të rep skenës shqiptare dhe ndër më të vjetrit që sollën këtë lloj muzike në vendin tonë dekada më parë, shkruan Gazeta Sinjali.

Artisti ka pas vetes një numër të madh hitesh dhe bashkëpunimesh me emrat më të mëdhenj të skenës muzikore shqiptare, duke pushtuar çdo toplistë të momentit me këngët e tij.

Por viteve të fundit Besniku nuk është shumë aktiv me prurjet e reja dhe kjo pauzë duket se do të vazhdojë akoma.

I kontaktuar nga “AfterParty” ai dha një lajm aspak të mirë për fansat e tij të shumtë.

Reperi zbuloi se nuk do të ketë asgjë të re këtë verë nga ai dhe në planet e tij të afërta nuk ka ndonjë projekt të ri muzikor.

I pyetur nëse kjo shkëputje nga muzika do të jetë momentale apo i ka dhënë fund karrierës, Besniku nuk deshi të jap përgjigje mbase për t’i lënë kohë të ardhmes se si do të shkojnë gjërat.

Projekti i tij i fundit mban titullin ‘’Borëbardha’’ në bashkëpunim me nipin e tij, reperin Capital T, i publikuar në mars të vitit 2019.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin