image A ju kujtohet kjo fotografi që u bë super virale - ja për sa qindra mijëra euro u shit - Sinjali

A ju kujtohet kjo fotografi që u bë super virale – ja për sa qindra mijëra euro u shit

news image

Gruaja në imazhin viral e ka shitur fotografinë origjinale për 473 mijë dollarë, transmeton Gazeta Sinjali.

Zoë Roth, tani 21-vjeçare, u bë virale në internet kur u fotografua në moshën katërvjeçare duke qëndruar para një ndërtese që mori flakë me një ‘buzëqeshje djallëzore’ në fytyrën e saj.

Roth e shiti atë fotografi në një ankand të enjten tek njësia e të dhënave “NFT” – që do të sigurojë certifikatën dixhitale të pronësisë.

Në muajin janar të vitit 2005, Zoë Roth dhe babai i saj Dave shkuan për të parë ndërtesën, të cilës iu vu flaka me qëllim për të pastruar një pronë – në lagjen e tyre në Mebane, Karolinë e Veriut, shkruan BBC

Roth, një fotograf fillestar, ia bëri një foto vajzës së tij teksa ajo buzëqeshte në ‘mënyrë djallëzore’ para zjarrit. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin