image Haskuka prinë me vota të diasporës/ Ky kandidat është i dyti - Sinjali

Haskuka prinë me vota të diasporës/ Ky kandidat është i dyti

news image

Të dielën e kaluar (17 tetor) janë mbajtur zgjedhjet lokale në të gjitha komunat e Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

E pas këtyre zgjedhjeve, 21 komuna nuk kanë arritur ta përcaktojnë liderin e komunës.

Në Prizren më së shumti vota nga diaspora ka marrë kandidati i LVV-së dhe kryetari aktual i kësaj komune, Mytaher Haskuka. 202 vota ka marrë Haskuka nga mërgata.

Ndërsa kundërkandidati i Haskukës, Shaqir Totaj ka marrë 171 vota.

Shaqir Totaj nga PDK do të përballet në balotazh me Mytaher Haskukën e LVV-së.

Kjo figurë ka një atribut alt të zbrazët; emri i kartelës për të është 248795417_6244834992257326_7730415129218227872_n-1-1.jpg

Shpërndaje artikullin