image 3 gola në 10 minuta, City përforcon kreun dhe vazhdon me rekordet - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

97.996

Të shëruar

82.064

Të vdekur

1.988

3 gola në 10 minuta, City përforcon kreun dhe vazhdon me rekordet

news image

Manchester City ka arritur të fitojë bindshëm ndaj Wolverhamptonit me rezultat 4-1, shkruan Sinjali Sport.

Dendoncker me një autogol i dha epërsinë vendasve para se Coady të barazonte në minutën 61.

Mysafirët u mbajtën deri në minutën 80 kur shënoi Gabriel Jesus. Në minutën 90 fitoren e vulosi Mahrez kurse Jesus shënoi edhe njëherë në minutën e tretë shtesë.

Man.City me këtë fitore arrin në kuotën e 65 pikëve në krye, me 15 më shumë se Man.United që luan nesër kurse e arrijnë fitoren e 15 rresht në ligë. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin