image 29 të vdekur dhe 883 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Rajon

29 të vdekur dhe 883 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

news image

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 883 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga ky virus në 77 134, shkruan Gazeta Sinjali.

Gjatë ditës së fundit u regjistruan, gjithashtu edhe 29 viktima, numri i të cilave është rritur në 2 254.

Numri i pacientëve të shëruar ka shkuar në 52 949, përfshirë 536 pacientë të shëruar gjatë ditës së fundit.

Aktualisht, numri i rasteve pozitive aktive është 21 931./Gazeta Sinjali/