image 219 fëmijë të vdekur nga sulmet ruse në Ukrainë - Sinjali

219 fëmijë të vdekur nga sulmet ruse në Ukrainë

news image

Autoritetet ukrainase njoftuan se 219 fëmijë kanë humbur jetën dhe 398 janë plagosur në sulmet e ushtrisë ruse në Ukrainë deri më tani.

Në një deklaratë nga Prokurori i Përgjithshëm i Ukrainës thuhet më shumë se 1.550 institucione arsimore janë dëmtuar nga bombardimet e ushtrisë ruse, 102 prej të cilave janë shkatërruar plotësisht, shkruan Anadolu.

Në deklaratë thuhet se që nga 24 shkurti, kur Rusia nisi sulmet e saj, 219 fëmijë kanë humbur jetën dhe 398 fëmijë janë plagosur.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin