image ZYRTARE: Liverpooli rinovon kontratën me futbollistin - Sinjali

ZYRTARE: Liverpooli rinovon kontratën me futbollistin

news image

Joe Gomez ka nënshkruar një kontratë të re afatgjate me Liverpoolin.

Mbrojtësi e vendosi në letër marrëveshjen në Qendrën e Trajnimit AXA të enjten për të zgjatur periudhën e tij shtatëvjeçare me Reds në sezonet e ardhshme.

Gomez u transferua në Anfield nga Charlton Athletic në verën e vitit 2015 dhe që atëherë ka bërë 142 paraqitje, duke fituar medaljet e Champions League, Premier League, FA Cup, Carabao Cup, UEFA Super Cup dhe FIFA World Club.

Menjëherë pasi shtoi nënshkrimin e tij në kontratë, ai tha për Liverpoolfc.com: “Është padyshim një moment i veçantë për mua dhe familjen time. Një tjetër që ju ëndërroni si fëmijë dhe një që unë nuk e marr si të mirëqenë.

Është një vend i pabesueshëm për të qenë; në sytë e mi, ndoshta një nga klubet më të mira – nëse jo më të mirët – në botë për momentin. Mundësia për të zgjatur qëndrimin tim këtu ishte një vendim i lehtë për t’u marrë, me të vërtetë.

Natyrisht, kam kohë që jam këtu, por në skemën e madhe të gjërave ndihem ende i ri dhe, siç thoni ju, vitet më të mira janë përpara meje. Kam më shumë për të mësuar dhe kohë për ta bërë këtë.

Mendoj se kam platformën këtu për ta bërë këtë me menaxherin dhe stafin stërvitor rreth meje dhe bashkëlojtarëve të mi, për t’u siguruar që vitet më të mira janë përpara.”

Lëndimet e kanë penguar Gomez që të shtojë numrin e paraqitjeve të tij për Liverpool deri më tani; megjithatë, ai e ka vendosur veten si një pjesë integrale e skuadrës së Jürgen Klopp, duke operuar në qendër të mbrojtjes ose të djathtë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: