image Specialja i kërkon Policisë së Kosovës garanci për lirimin e mundshëm të përkohshëm të Gucatit e Haradinajt - Sinjali

Specialja i kërkon Policisë së Kosovës garanci për lirimin e mundshëm të përkohshëm të Gucatit e Haradinajt

news image

Gjykata Speciale i ka kërkuar Policisë së Kosovës garanci për lirimin e mundshëm të përkohshëm të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt.

Kështu kanë bërë të ditur Dhomat e Specializuara në faqen zyrtare, shkruan Gazeta Sinjali.

“Trupi gjykues II urdhëroi policinë e Kosovës që deri më 26 nëntor 2021 të ofroj informacion, ndër të tjera, lidhur me autorizimet dhe kapacitetet e saja lidhur me lirimin e mundshëm të përkohshëm të Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt”, thuhet në njoftim.

Order-to-the-Kosovo-Police

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin