COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Zbulohen emrat e ministrave të Nismës, Fatmir Limaj mbetet deputet

news image

Mandatari i qeverisë së re, Avdullah Hoti, sapo ka zbuluar emrat e ri të ministrave të qeverisë që pritet ta udhëheq.

Për herë të  parë, Hoti bëri zyrtar edhe emrat e ministrave të Nismës. Skënder Reçica pritet të jetë ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Vesel Krasniqi ministër i Tregtisë dhe Industrisë dhe Albulena Balaj-Halimi zv/kryeministre. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin