image Xhaxhai e rrah nipin në Itali, ia thyen katër brinjë për shkak të orientimit seksual - Sinjali

Xhaxhai e rrah nipin në Itali, ia thyen katër brinjë për shkak të orientimit seksual

news image

Kjo ngjarje jo edhe e zakonshme ka ndodhur në Itali ku një 16 vjeçar u qëllua në rrugë, transmeton Gazeta Sinjali.

Më pas e çuan në shtëpi tek i afërmi me brinjë të thyera dhe septum të devijuar të hundës.

Të gjitha këto lëndime i riu i kishte marrë nga xhaxhai i tij dhe arsyeja ka qenë shkak se ka zgjedh të jetë pjesë e komunitetit LGBTI.

Ngjarja ka ndodhur në Cozenza më 17 maj, ditën ndërkombëtare kundër homofobisë.

“Unë e ndaj këtë ngjarje me të gjithë, vetëm për t’ju kujtuar se sa e nevojshme dhe e rëndësishme është të flitet për dhunën gjinore, çështjet LGBTI, identitetin gjinor dhe orientimin seksual”, kishte thënë 16 vjeçari pas ngjarjes.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: