image Vuçiq: Serbia e 4-ta në Evropë sa i përket shkallës së vaksinimit - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

72500

Të shëruar

61685

Të vdekur

1.640

Vuçiq: Serbia e 4-ta në Evropë sa i përket shkallës së vaksinimit

news image

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sonte ka folur rreth procesit të vaksinimit në vendin e tij, transmeton Gazeta Sinjali.

Ai tha se Serbia është radhitur e katërta në Evropë sa i përket shkallës së vaksinimit në raport me numrin e banorëve dhe e nënta në botë.

Ai beson se në 72 orët e ardhshme, Serbia do të jetë në vendin e dytë në Evropë, dhe në të pestin në botë, raporton Tanjug.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin