image Vetura Rivian R1T vihet në veprim dhe vozitet nga vet Jeff Bezos - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

106.914

Të shëruar

99.628

Të vdekur

2.225

Vetura Rivian R1T vihet në veprim dhe vozitet nga vet Jeff Bezos

news image

Mediet publikuan një video të shkurtër nga misioni i fundit i Blue Origin, në të cilën u përdorën dy makina elektrike Rivian R1T për të marrë kapsulën, transmeton Gazeta Sinjali.

Sidoqoftë, derisa i hedhim një vështrim më të afërt, rezulton se vetë Jeff Bezos po voziste një nga makinat Rivian R1T.

Themeluesi i Blue Origin është gjithashtu shefi i Amazon, i cili ka qenë një investitor i madh në Rivian që nga viti 2019 – kjo e shpjegon pse Bezos ka qasje të hershme në automjete.

Motori me katër cilindra, sistemi i drejtimit të të gjitha rrotave, i kombinuar me një bateri relativisht të madhe është gjithçka që ju nevojitet për një mision të lehtë jashtë rrugëve të zakonshme sikurse aty. Automjetet janë të afta për terrenin shumë më sfidues (edhe pse jo shumë persona do të ndiqnin një rrugë kaq të vështirë dhe të rrezikshme).

Dalja në treg e makinave Rivian R1T dhe Rivian R1S SUV është planifikuar përkatësisht për në muajin qershor dhe gusht. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin