image Vdes nga koronavirusi ish-zv.kryeministri i Shqipërisë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

38431

Të shëruar

23754

Të vdekur

989

Vdes nga koronavirusi ish-zv.kryeministri i Shqipërisë

news image

Ish-zv.kryeministri i Shqipërisë, Bashkim Kopliku sot ka ndërruar jetë, pasi ishte i infektuar me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali.

Mësohet se ai ishte shtruar në spitalin e Durrësit, por gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua e për pasojë u nis me avion drejt Italisë.

Fatkeqësisht mësohet se ai ndërroi jetë në avion.

Kopliku do të mbahet mend si një zyrtar dinjitoz i shtetit shqiptar, një deputet me identitet të fort politik dhe një kritik i ish-kryeministrit Meksi dhe ish-presidentit Berisha.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin