image Vdesin edhe 2 të infektuar me koronavirus në Kosovë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

19328

Të shëruar

15434

Të vdekur

67

Vdesin edhe 2 të infektuar me koronavirus në Kosovë

news image

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe dy viktima të COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një postimi në Facebook.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 2 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast nga spitali rajonal i Gjilanit dhe 1 rast nga Mjekimi Intensiv Qendror-COVID)”, thuhet në postimin e IKSHPK-së./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: