COVID-19

Të infektuar

3508

Të shëruar

1902

Të vdekur

75

Alpinizëm/ Uta flet për lëndimin e tmerrshëm, tregon si ndodhi

news image

Uta Ibrahimi është lënduar në Valbonë derisa po bënte një ngjitje nëpër shkëmbinj.

Lëndime më të rënda ka marrë në këmbë, ndërsa tashmë ka marrë edhe trajtimin e parë nga mjekët.

“Përveç lëndimeve të rënda në nyje dhe ligamenteve të këmbës, gjithashtu janë keq të thyera eshtrat e thembrës së këmbës së djathtë – më saktë 4 gishtat në disa copa, copa-copa, dhe gishti i madh ne 8 copë që duhet intervenim mjekësor shumë shpejt… e që ma bënë të pamundur vazhdimin e ekspeditave për këtë vit e gjithashtu, trajnimeve, punës e jetës normale për disa muaj”, ka shkruar Uta në Facebook.

Më poshtë shkrimi i plotë:

Të dashtun .. e dij që jeni ba shumë merak edhe jeni mërzit për krejt çka keni lexu këto ditë …Këto ditë kam kaluar…

Gepostet von Uta Ibrahimi am Mittwoch, 28. August 2019

Shpërndaje artikullin