image Ukraina zgjohet nga sirenat e sulmit ajror, raketat ruse godasin qytetin Mykolaiv - Sinjali

Ukraina zgjohet nga sirenat e sulmit ajror, raketat ruse godasin qytetin Mykolaiv

news image

Raketat ruse goditën qytetin port të Mykolaiv në Detin e Zi të martën në mëngjes, tha kryebashkiaku ndërsa sirenat e sulmit ajror u aktivizuan në të gjithë qytetin.

“Në mëngjes, pushtuesit hodhën raketa në Mykolaiv. Ekipet e shpëtimit, mjekët, ekuipazhet e urgjencës dhe punonjësit e shërbimeve komunale po punojnë tashmë në terren. Do t’ju jap më shumë informacion më vonë, “tha Oleksandr Senkevich në Telegram.

Përdoruesit e mediave sociale gjithashtu raportuan goditjet duke thënë: “Ka një kolonë tymi të zi të dendur mbi qytet. Goditja ishte e fortë!”

Raketat goditën Mykolaiv disa herë gjatë ditëve të fundit. Më 30 qershor, autoritetet thanë se një sulm në një ndërtesë banimi vrau gjashtë persona dhe plagosi të paktën gjashtë të tjerë.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin