image Udinese dëshiron ta transferojë Domgjonin - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Udinese dëshiron ta transferojë Domgjonin

news image

Mesfushori shqiptar, Toni Domgjoni është njëri nga objektivat kryesor të Udineses.

Sipas “SkyItalia”, Domgjoni është dëshira e Udineses për mesfushën.

Toni Domgjoni ka lindur në Kroaci në qytetin Koprivnica, ai është 22 vjeçar dhe mban shtetësi zvicerane.

Sipas artikullit, kontrata e mesfushorit shqiptar përfundon në verën e vitit 2021, ku më pas ai pritet të transferohet tek skuadra italiane.

Domgjoni, këtë sezon ka regjistruar 14 ndeshje dhe ka dy gola dhe dy asistime. Vlera e tij thuhet të jetë rreth 2 milionë euro në merkato, për lojtarin interesohen edhe Benevento dhe klube të tjera evropiane.

/Sporti në Sinjali/


Shpërndaje artikullin