image Torturoi për vdekje djalin dy vjeçar, prokuroria kërkon burg të përjetshëm për babain vrasës - Sinjali

Torturoi për vdekje djalin dy vjeçar, prokuroria kërkon burg të përjetshëm për babain vrasës

news image

Një ngjarje e rëndë e ndodhur në vitin 2019-të në Itali, është kthyer sërish në qendër të vëmendjes.

Në vitin 2019-të Alija Hrustic një emigrant i cili jetonte në Milano, rrahu, e dogji të gjallë dhe torturoi për vdekje djalin e tij i cili ishte dy vjeç e pesë muaj.

Pas ngjarjes gjykata e dënoi me burgim të përjetshëm, raporton abc.

Por pak kohë më parë Gjykata e Lartë pas apelimit që i ishte bërë çështjes vendosi që të ulë dënimin, duke e çuar në 28 vite burg.

Ndërkohë që prokuroria e Milanos ka apeluar sërish vendimin duke kërkuar rikthimin e dënimit të përjetshëm, pasi babai kriminel kishte torturuar për vdekje Mehmedin 2-vjeçar.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: