image Thaçi kujton dëshmorët e "Betejës së Junikut"
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Thaçi kujton dëshmorët e “Betejës së Junikut”

news image

Presidenti Hashim Thaçi, ka kujtuar të rënët e betejës së Junikut para 21-vitesh.

Kreu i shtetit, përmes një postimi në Facebook, tha se dëshmorët gjithmonë do t’i kujtojmë me respekt.

“Para 21 viteve ranë heroikisht në betejën e Junikut dy luftëtarë të mëdhenj të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Bekim Berisha dhe Bedri Shala. Gjithmonë do t’i kujtojmë me respekt”, shkroi Thaçi./Sinjali/