image Tetë persona theren me thikë në Suedi, dyshohet për sulm terrorist - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

97.996

Të shëruar

82.064

Të vdekur

1.988

Tetë persona theren me thikë në Suedi, dyshohet për sulm terrorist

news image

Së paku tetë persona janë therur në një sulm që dyshohet të jetë terrorist, njofton Policia e Suedisë.

Rasti ka ndodh rreth orës 15:00, shkruan Euronews.

Një i dyshuar, afër të 20-ve është qëlluar nga policia në vendin e ngjarjes afër Bangårdsgatan, dhe është arrestuar. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin